CERA TRĄDZIKOWA – LEKARZ CZY KOSMETOLOG?

.

Do gabinetów coraz częściej trafiają osoby dorosłe z problemem cery trądzikowej.
Dermatolodzy, do których zgłaszają się pacjenci, uważają, że za problem odpowiada tryb życia, nawyki żywieniowe, stres, hormony.

Przyczyna trądziku może być jednak dużo głębsza. Kłopoty z tarczycą, nietolerancje pokarmowe, zespół policystycznych jajników. Jak widać w dzisiejszych czasach problem trądziku nie dotyka tylko młodych osób, ten problem pojawia się już w wieku niemowlęcym.

Trądzik pospolity – można najczęściej zaobserwować u młodzieży. Jest spowodowany zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie . Wyróżniamy także trądzik polekowy, objawiający się po przyjmowanych niektórych lekach. Najczęściej są to leki antydepresyjne, leki przeciwpadaczkowe  lub na nadczynność tarczycy czy kortykosteroidy . Z tak zwanym trądzikiem zawodowym mamy do czynienia kiedy osoba pracująca ma stały kontakt z substancjami takimi jak oleje, ropa naftowa czy chlor.

Jak widać problemów ze skórą jest bardzo dużo, a klienci często nie wiedzą gdzie się udać po pomoc. Powody występowania trądziku mogą mieć różne podłoże, dlatego warto wykluczyć najpierw choroby zanim udamy się do kosmetologa. Często lekarze dermatolodzy , współpracują z gabinetami kosmetycznymi, ponieważ pomoc jest potrzebna z obu stron.  Warto rozważyć dobranie odpowiednich kosmetyków oraz zabiegów, które wspomogą leczenie trądziku.

Często w takich  przypadkach wystarczą zabiegi z użyciem kwasów, mezoterapia mikro igłowa lub igłowa oraz odpowiednie kosmetyki. To wszystko nasi klienci znajdą w naszym salonie oraz wykonają profesjonalne zabiegi przez najlepszych specjalistów. W leczeniu trądziku na pewnie przydatna jest odpowiednia dieta. Ostre potrawy, cukier oraz przetwory mleczne na pewno nie będą dobrze wpływały na kondycję naszej skóry. Bywa tak, że problem nie jest poważny a jedyne co trzeba zrobić to wyeliminować niektóre produkty z naszej diety.

Przy cerze trądzikowej bardzo ważna jest pielęgnacja skóry i używanie kosmetyków specjalnie przeznaczonej dla naszej cery, takie preparaty polecić może tylko specjalista. Dlatego najlepiej udać się do dobrego kosmetologa, który przeprowadzi szczegółowy wywiad i zleci prawidłową pielęgnację oraz terapię zabiegową.

Podziel się ze znajomymi!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

PROMOCJE MARZEC 2021

Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy szereg promocji całorocznych i sezonowych.
Rabatami i bonusami są objęte przede wszystkim zabiegi, które dla uzyskania trwałego efektu powinny być wykonane w serii. Co miesiąc proponujemy również specjalne oferty na zabiegi, które są odpowiednie na różne okresy i pory roku.